Bu cinayetin siyasi sorumlusu polise sınırsız yetki veren AKP Hükümeti'dir.

25 Ekim 2015
Bu cinayetin siyasi sorumlusu polise sınırsız yetki veren AKP Hükümeti'dir.

CHP'li vekil Barış Yarkadaş: Dilek Doğan'ı Ak Toroslarla gelip vurdular ve katlettiler. Başbakan Davutoğlu, birkaç gün önce halkı 'Biz gidersek Beyaz Toroslar gelir' diye korkutmaya çalışıyordu. Davutoğlu'nun bahsettiği Ak Toroslar şu an görevdeler..

SARIYER'deki 'terör' operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla yaralanan Dilek Doğan, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Akşam saatlerinde öldüğü öğrenilen Dilek Doğan'ın cenazesi, geniş güvenlik önlemleri altında hastaneden alınarak, zırhlı araçlar eşliğinde Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Adli Tıp ve hastane çevresinde de polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Bu arada, 25 yaşındaki genç kızın öldüğünü duyan yakınları hastaneye akın etti. Dilek Doğan'ın ağabeyi Emrah Doğan, yakınlarına sarılıp gözyaşı döktü.

HASTANE VE ADLİ TIP ÖNÜNDE ÖNLEM ALINDI

Hastane önünde toplanan bazı gruplar da slogan atarak Dilek Doğan'ın ölümünü protesto etti. Gruptan bazı kişilerin hastane önündeki zırhlı polis araçlarına plastik duba savurduğu görüldü.

Dilek Doğan'ın yakınları ise araçlara binerek Adli Tıp'a gitti. Adli Tıp Kurumu önünde de geniş güvenlik önlemleri alındığı dikkat çekti.

Halkın Hukuk Bürosu, Twitter hesabından Dilek Doğan'ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı.

Yarkadaş: Ak Toros'la gelip katlettiler

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı ve CHP İstanbul Milletvekili Adayı Yüksel Kılınç, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önüne gelerek Dilek Doğan'ın yakınlarıyla görüştüler.
Barış Yarkadaş, gazetecilerin sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Polis tarafından günler önce vurulan Dilek Doğan'ın ölüm haberini almış bulunmaktayız. Dilek Doğan'ı Ak Toroslarla gelip vurdular ve katlettiler. Başbakan Davutoğlu, birkaç gün önce halkı 'Biz gidersek Beyaz Toroslar gelir' diye korkutmaya çalışıyordu. Davutoğlu'nun bahsettiği Ak Toroslar şu an görevdeler.

İstanbul'un göbeğinde yeri, adresi ve çalıştığı işyeri belli olan 24 yaşındaki Dilek Doğan, evinde arama yapmaya gelen polislere 'Ayakkabıyla girmeyin, galoş giyerek girin' dediği için vuruldu. Bu cinayetin siyasi sorumlusu polise sınırsız yetki veren AKP Hükümeti'dir. AKP Hükümeti, polisi bu tür infazlar için cesaretlenmiştir. Biz bu cinayetin takipçisi olacağız ve faili meçhul haline getirilmek istenen cinayetin sorumlularının yargı önüne çıkartılarak hesap vermesini sağlayacağız.

AKP iktidarı bu infazın üstünü örtmeye çalışıyor. Kamuoyu baskısı dolayısıyla göstermelik bir soruşturma açılarak olay unutturulmaya çalışılıyor. Ne ilginçtir ki Dilek Doğan'a da vurulduğu gün kamuoyundaki terörist algısını güçlendirmek için soruşturma açıldı. Biz bu dosyanın kapatılmasına izin vermeyecek ve ailesiyle birlikte sorumluların ortaya çıkması için mücadele edeceğiz. Halkı Beyaz Toroslarla korkutmaya çalışan Davutoğlu, Okmeydanı Hastanesi'nin önüne gelmeli ve eserini görmelidir."

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…