'Dünya bu ırkçıyı tanısın!'

6 Ağustos 2014
'Dünya bu ırkçıyı tanısın!'

"BENİM İÇIN, AFEDERSİN ÇOK DAHA ÇİRKİN ŞEYLERLE ERMENİ DİYEN OLDU". --AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de Adaylar Konuşuyor programında açıkça ırkçılık yaptı. Daha önce de Selahattin Demirtaş icin " kendisi aslında Zaza'dır. Kürt kardeşlerimizi kandırıyor" demişti.

Erdoğan açıklamasıyla Türkiye'de yarattığı mezhep tartışmalarıyla ilgili olarak "Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Benim için neler söylediler. Çıktılar bir tanesi aynı zihniyet. 'Gürcüdür' diyen oldu. Çıktı bir tanesi affedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu. Ben dedemden, babamdan öğrendiğim Türküm. Herkes istediği yöne çekiyor" diye konuştu.

BU SÖZLER YARGIYA TAŞINIYOR...

Erdoğan'ın bu sözleri söylemesinin ardından twitter'dan açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Erdoğan hakkında Anayasa'nın 10 ve TCK 122 ve 216 maddelerini ihlalden suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

"DÜNYA BU IRKÇIYI TANISIN"

Güneş şunları söyledi: "Şu utanmazlığa bakın. NTV'de çıkmış Erdoğan Ermeniliğe çirkin dedi. Yazıklar olsun!! Bir insana yanlışlıkla da olda Ermeni demek çirkin bir iftira değildir. Bunu öyle görmek düpedüz aşağılık bir ırkçılıktır! Bu Erdoğan'ın ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Bu Cumhurbaşkanı olursa Türkiye bir tiranı değil, aynı zamanda bir ırkçıyı seçmiş olacak. Bütün Ermeni yurttaşlarımız sakın alınmasınlar. Aklı yerinde değil. Dünya bu ırkçıyı tanısın. Ermeni olma iddiasını çirkin bir iftira olarak nitelemiştir. Adı Tayyip Erdoğan'dır. Hrant Dink'i kim öldürdü? Hiç aramayın onu öldüren anlayış Cumurbaşkanı adayı oldu. Hani bu adam ( Erdoğan) insanı Yaradan'dan dolayı severdi. Ermeniyi Allah yaratmadı mı? Demek ki ya yalancı, ya Yaradanı sevmiyor. Yarın sabah ilk işim Cumhuriyet Savcılığı'na Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunmak olacak. AY 10 ve TCK 122 ve 216 maddelerini ihlalden. Sözde 24 Nisan'da mesaj yayınlayıp Ermenilerle dostluk aramış. Ama beynin içi ırkçı, hareket aslında samimi değil."

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…