AKP’li Yıldırım ve Yavuz hakkında ‘resmi kurumları aldatmaktan’ suç duyurusu!

17 Nisan 2019
AKP’li Yıldırım ve Yavuz hakkında ‘resmi kurumları aldatmaktan’ suç duyurusu!

“Şüphelerimiz var” diyerek günlerdir İstanbulluların hizmet almasını engelleyen ve YSK’ya algı operasyonu yapan AKP’li Ali İhsan Yavuz, Binali Yıldırım ve bazı AKP’li isimler hakkında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Maltepe'de yeniden tam sayımın sona ermesi sonrası CHP'li Ali Kılıç mazbatasını aldı. Bu gelişme üzerine AK Parti, Maltepe'de tutanakların usulüne uygun düzenlenmediği gerekçesiyle YSK'ye iptal başvurusunda bulundu. MHP ise Maltepe ve İstanbul genelinin iptali için YSK'ye gitti..

Bu glişmeler yaşanırken CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da seçim sonuçlarına ilişkin itiraz sürecinde gerçeğe aykırı açıklamalarla resmi kurumları aldatmaya çalıştıkları iddiasıyla AKP’li üst düzey yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaftancıoğlu’nun suç duyurusunda bulunduğu isimler arasında AKP’nin seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz da var.

Kaftancıoğlu bugün Çağlayan Adliyesi’ne gelerek suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim etti.

Kaftancıoğlu, AKP’li yetkililerin başta seçim sonuçlarına ilişkin veriler ve Büyükçekmece’deki seçmen kayıtları olmak üzere birçok konuda gerçeğe aykırı açıklamalarda bulunduklarını ifade etti.

Suç duyurusunda AKP’li yetkililer hakkında “gerçeğe aykırı beyanlarla resmi kurumları aldatmaya çalışması, basın yoluyla hakaret, iftira, basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, alenileşmemiş belgeleri kanuna aykırı şekilde temin edip resmi yazışmalarda kullanması” gibi suçlardan kamu davası açılması talep edildi.

BİNALİ YILDIRIM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şikayet dilekçesinde şüpheli sıfatıyla yer alan isimler şöyle:

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak,

AKP Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik,

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım,

AKP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal

Büyükçekmece Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Oktay Şahin.

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…