'Üniversite öğrencisi, gözaltına alınırken polisin tacizine uğradı'

17 Şubat 2019
'Üniversite öğrencisi, gözaltına alınırken polisin tacizine uğradı'

Ankara Sakarya Caddesi'nde TAYAD'ın dün yaptığı eylemde gözaltına alınan üniversite öğrencisi polisin cinsel tacizine uğradı.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği üyeleri (TAYAD) dün Ankara Sakarya Caddesi’nde bir eylem gerçekleştirdi. İsmi öğrenilemeyen bir kadın üniversite öğrencisi de TAYAD’lılara destek verdi. Destek veren üniversite öğrencisi polisler tarafından gözaltına alındı. Üniversite öğrencisinin gözaltı işlemi sırasında tacize uğradığı fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldı.

Olağanüstü Hal (OHAL) döneminde yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen ve Yüksel Caddesi’nde “İşimi geri istiyorum” eylemi yapan Acun Karadağ, söz konusu anın fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Karadağ kendisinin de polis tacizine uğradığını şu sözlerle ifade etti:Bugün tacizci polis Kadir Işık'la davam vardı. 1 yıl önce, eylem alanında taciz etti,saldırdı,gaza boğdu,ters kelepçe gözaltına aldı,dava açtırdı.Benim şikayetim işleme konmadı.Ama onun şikayetiyle bana dava açıldı.Sırıtarak çıktı mahkemeden Muz cumhuriyetinin tacizci polisi.

Acun Karadağ’ın paylaşımı şöyle:

Sezgin Tanrıkulu Retweeted Acun Karadağ

Rezalet; Söylenecek başka bir kelime yok... Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır.

 

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…