'Püsküllü Kadir' hilafet için ABD emperyalizminin kuklası olmaya bile razı

15 Kasım 2018
'Püsküllü Kadir' hilafet için ABD emperyalizminin kuklası olmaya bile razı

Mustafa Kemal Atatürk, laiklik ve cumhuriyet düşmanı 'Püsküllü' Kadir Mısırlıoğlu, hilalefet için BOP'a ve ABD'ye destek verdi.

Atatürk'e ve cumhuriyete düşmanlığı ile tanınan, Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın dostu, üstadı 'Püsküllü' Kadir Mısırlıoğlu, hilalefet için BOP'a ve  ABD'ye destek verdi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, “keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu 9 Kasım’da ziyaret etmesine ilişkin tepkiler devam ediyor.

Mısırlıoğlu'nu eski Meclis başkanı İsmail Kahraman da ziyaret etmişti. Kahraman 1968'de devrimci geçliğin 6.Filoya karşı mücadelesine karşı MTTB yönetcisi olarak gericileri kışkırtıcı konuşmaları ile biliniyor. O gericilerki 6. Filoya karşı, yani Amerikan 6.Filosunu kıble belleyerek namaz kılmışlardı.

AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan da, Mısırlıoğlu'nu saraya davet etmiş, hastanede ziyaret etmiş, üstad olarak bildiği biri. Bugüne kadar sadece M.Akif Ersoy'a ilişkin sözlerinden dolayı, oda isim zikretmeden eleştirdi. Mısırlıoğlu, Ersoy'a ''serseri'' demişti. Ama Mustafa Kemal'e hakaretlerine, laiklik ve cumhuriyet karşıtlığına laf etmiş değil..

View image on Twitter

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda edişinden 80’inci yıldönümünden bir gün önce yapılan bu ziyaret sonrasında muhalefet partileri Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı istifaya davet etmişti.

Bu görüşme sonrasında Kadir Mısıroğlu ismi tekrar tartışılmaya başlandı.

Mısıroğlu’nun tepki çeken konuşmaları da sosyal medyada paylaşılıyor. Kadir Mısıroğlu paylaşılan o konuşmalarında, ABD’nin BOP projesine destek verdiğini anlatırken, ABD için “Allah razı olsun” ifadelerini kullanıyor. Mısıroğlu aynı konuşmasında, “Ya Amerika’nın desteğiyle gelen, Amerika’nın kuklası bir halife gelse, gelsin de kim gelirse gelsin” şeklinde konuşuyor.

MISIROĞLU HİLAFET İÇİN ABD İLE ÇALIŞTIĞINI SÖYLÜYOR

Kadir Mısıroğlu bir konuşmasında Atatürk heykellerini kastederek, “heykellerinin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” derken, bir başka konuşmasında da, “Büyük Ortadoğu Projesi’ne (BOP) taraftarım. Burada Amerika bir menfaat elde edecekmiş, etmeyecekse bana niye yardım etsin zaten” ifadeleriyle BOP’a ve ABD’ye destek verirken devamında da şöyle diyor:

“Amerika’nın ihtiyacı petrole, benim de ihtiyacım tarihi müesseselerime dönmeye. Bu menfaati mükavelinde bana yardımcı oluyorsa ‘Allah razı olsun’ derim. Ya Amerika’nın desteğiyle gelen, Amerika’nın kuklası bir halife gelse, gelsin de kim gelirse gelsin. Hilafeti geri getirelim. Bunun ispatı nedir, bu iş için Clinton zamanında çalışan heyetten bana da teklif geldi; ‘Bu iş nasıl gerçekleşir.’ Ben durup dururken bu raporu yazmadım ya…”

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…