'AA’nın seçim sonuçları yanlışlıkla seçimden dört gün önce yayınlandı'!!

21 Haziran 2018
'AA’nın seçim sonuçları yanlışlıkla seçimden dört gün önce yayınlandı'!!

Akşener' Erdoğan'a 'Damadınız AA’ya ‘yüzde 52 göster’ dedi mi?' diye sormuştu. AKP'ye yakın TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranları yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti. Akşener'in ifade ettiği oranla Erdoğan'ın oy oranı aynıydı..

İktidara yakınlığıyla bilinen TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranları yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, kişisel Twitter hesabından “AA’nın seçim sonuçları yanlışlıkla seçimden dört gün önce yayınlandı” ifadelerini kullandı.

TVNET’teki 'Akıl Odası' adlı program 19 Haziran 2018 Salı günü yayımlandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi.

Programın tekrarı sırasında, yayına AA’nın Seçim 2018 tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi. AA’nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener’in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş’ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu’nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek’in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü. Ekrana açılan sandık oranının yüzde 100 olduğu yansıtıldı ve ayrıca il il sonuçlar da verildi.

Seçimlere günler kala ekranlara 'yanlışlıkla' getirilen AA’nın seçim tablosunda neden oy oranlarının 'yüzde 0' olarak yer almadığı da merak konusu…

Meral Akşener: Sayın Erdoğan, damadınız Anadolu Ajansı'na '24 Haziran seçim akşamı 21.30 itibariyle bizi yüzde 52 olarak ilan edeceksin' dedi mi?

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Twitter hesabından seçim gecesine ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu. Akşener Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek; ‘damadının’ Anadolu Ajansı’na (AA) AK Parti’nin oy oranını seçim gecesi saat 21.30’da ‘yüzde 52’ olarak ilan etmesini isteyip istemediğini sordu.

Akşener mesajında, “Sayın @RT_Erdogan, damadınız Anadolu Ajansı’na “24 Haziran seçim akşamı 21.30 itibariyle bizi %52 olarak ilan edeceksin” dedi mi, demedi mi? Bu gözümüz gibi korumamız gerekenseçmen iradesiniyok saymak değilse nedir?”dedi.ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…