Perinçek’in yardımcısı Hasan Atilla Uğur: Siyasiler çok yakında kelepçelenecek!

9 Nisan 2018
Perinçek’in yardımcısı Hasan Atilla Uğur: Siyasiler çok yakında kelepçelenecek!

Mardin/ Kızıltepe'de infazlar yaptığı bilinen Ergenekoncu, JİTEM Davası sanığı --15 Temmuz kontrollü darbe girişimini bir gün önce Y. Şafak gazetesine verdiği röportajla duyuran Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’nden Hasan Atilla Uğur, çarpıcı iddialarda bulundu.

Partisinin toplantısında konuşan eski asker ve Ergenekon sanığı Uğur, “Yakında siyasilerin ellerine kelepçe vurulduğunu göreceksiniz. Ben bunu size müjde olarak söylüyorum” dedi.

Hasan Atilla Uğur konuşmasında özetle şunları söylüyor:  “Ben size başka bir müjde olarak da veriyorum.Bizim çalışmalarımızla, vatansever insanların çalışmalarıyla; gizemli bir şey de söylemek istemiyorum, yakında göreceksiniz. Bir çoğunun ellerine kelepçe takıldığını göreceksiniz. Bu darbe girişiminin; siyasi ayağına dokunuldu mu sizce? Büyükşehir belediye başkanları var, eski Cumhurbaşkanları var. Yok mu? Hiçbirine dokunulmadı. Ama ben size yakın bir gelecekte olacakları söylüyorum. Gene bu çocuk söylemişti dersiniz.  Bu adam söylemişti dersiniz. (-Anlaşılmayan bir soru üzerine-‘Onu da biz halledeceğiz’, diyor) Size özellikle net olarak söylüyorum. Çok yakında, siyasi ayağına, bakın büyükşehir belediyeleri,  diğerlerinin ayaklarına bu yapılacak. Hazırlık soruşturması gizlidir ama, ben bunu biliyorum. Ve size bunu müjde olarak söylüyorum…”

HAsan Atilla Uğur kimdir?

Kızılepe JİTEM davasında konuşan gizli tanık Aydos, dönemin Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanı Hasan Atilla Uğur'un kendisine "Mardin'in Allahıyım" dediğini belirtti. Aydos, infazlara ilişkin şunları söyledi: "Bir mağarada yakaladık. 5 kişiydiler. 3'ünü orada öldürdük, Ali Temel ile birlikte bir kişiyi de Kızıltepe girişinde infaz ettik, Kızıltepe Hastanesi'nin önüne attık. Hasan Atilla Uğur, Ali Temel'in kafasına sıkarak infaz etti."

BKNZ: http://www.politez.com/detail/politez-/7856/jitem-davasinda-kan-donduran-ifade-kafasina-sikarak-infaz-etti

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…