'Cennetin en üst katında devleti yönetenler var'

15 Şubat 2013
'Cennetin en üst katında devleti yönetenler var'

Din dersinde gericilik öğretiliyo r--Batıkent'teki Ahmet Hamdi Tanpınar ve Mehmet Akif İnan ilkokullarının müdür ve din öğretmenleri öğrencilere zorunlu cami maketi ödevi veriyor. Yılbaşı kutlamasını günah ilan etme, cennetin en üst katını AKP'ye ayırma ve kadın düşmanlığı da yapıldığı idda ediliyor.

Dini içerikli derslerde öğrencilere zorunlu olarak cami maketi yaptırma ödevi yaygınlaşmaya başladı.

Sendika.org'un haberine göre, 4+4+4 uygulamasının eğitim alanında yarattığı gerici ve cinsiyetçi yıkımın örneklerine Ankara Batıkent'teki iki farklı okulun yöneticileri ve din öğretmenleri eklendi. Kadın-erkek eşitliğine inanmadığını söyleyen Başbakan Tayyip Erdoğan'ın izinden giden okul müdürleri ve din öğretmenleri, öğrencilere gericiliği tam anlamıyla aşılamaya başladı.

ZORUNLU CAMİ MAKETİ ÖDEVİ

Batıkent Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu'nda 4+4+4 sistemi ile birlikte müfredata dahil edilen "performans" dersinde öğrencilere zorunlu olarak cami maketi yapılması ödevi verildi. "Dinsel semboller" başlığı altında verilen ödeve veliler itiraz etti. Cami maketi ödevine yönelik itirazlarını okulun müdür yardımcısına ileten velilere, müdür yardımcısı "Neden rahatsızsınız? Alevi misiniz, ateist misiniz?" yanıtı verdi.

YILBAŞI KUTLAMASI GÜNAH

Öğrencilerin yılbaşı kutlaması üzerine konuşmasına tepki gösteren din öğretmeni, yılbaşı kutlaması yapmanın günah olduğunu öne sürdü.

CENNETİN EN ÜST KATINDA DEVLETİ YÖNETENLER VAR

Cami maketi ödevi okul yönetiminden destek gören din öğretmeninin icraatları bununla da sınırlı kalmadı. Din öğretmeni, aynı ders kapsamında öğrencilere cennetin 7 kattan oluştuğunu, en üstteki 7. katta ülkeyi yöneten cumhurbaşkanı, başbakan ve Bakanlar Kurulu'nun olduğunu, geri kalan katlarda ise diğer insanların bulunduğunu iddia etti.

Öğretmenin siyasal iktidarı cennette makam sahibi yapmasına bir öğrenci itiraz etti. Din öğretmeni, itiraz eden öğrenciyi sınıftan çıkardı.

KADINLAR ACİZ VARLIKLARDIR

Batıkent'teki Mehmet Akif İnan İlkokulu'nun müdürü ise, bir veli toplantısında kendisinin AKP'nin sözcüsü olduğunu söyledi. "Ben 4+4+4'ün uygulayıcısıyım. Ana sınıfına gidecek çocukları da 1. sınıfa yazdırdım. İtiraz istemiyorum" diyen müdür, çocuklarının anasınıfına gitmesini isteyen velileri itiraz etmemeleri konusunda uyardı.

Okul müdürü, aynı veli toplantısında "üzerine düşen görevi" şu sözlerle açıklamayı sürdürdü:

Ben Allah'ın emirlerini uygulamaya geldim. Kadınlar erkeklerin arkasında oturmak zorundadır. Sadakatli ve itaatkar olmak zorundadır. Çünkü kadınlar aciz varlıklardır.

sendika.org

 

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…