Sibel Üresin bu kez de kadın cinayetlerini savundu!

4 Mayıs 2013
Sibel Üresin bu kez de kadın cinayetlerini savundu!

ÜRESİN KURULU REJİMİN MESAJINI KADINLARA VERİYOR --İslamcı bir toplum ve devlet düzeninin -uygulandığı ülkelerde olduğu gibi- Türkiye'de de kadınları zapturap altına almaya ihtiyacı vardır. Türbanın serbest bırakılması için geçmişte mücadele veren ve bu mücadele içinde nispeten özgürleşen kadınları geri çekmek bu ihtıyacın en önde gelen görevlerinden. Bu görevi bizzat eğitimli kadınların yapması daha yaygın ve etkili bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Sibel Üresin, yaşam koçu sıfatıyla bu ideolojik rolü oynuyor. (Endişeli'nin notu)

"Çok Eşlilik"i savunmakla gündemden düşmeyen muhafazakarların yaşam koçu Sibel Üresin, tepki çekecek açıklamalarda bulundu. Üresin, İkra Dergisi'ne verdiği röportajda, kadına yönelik şiddeti savundu.

"KADINLAR CAR CAR KONUŞTUĞU İÇİN DAYAĞI HAKEDİYOR"!

Aile içi şiddetin artmasının sebebi nedir sizce?' sorusuna şöyle cevap verdi: "Kesinlikle kadınların dillerinin uzaması ! Kadınlar çok para sahibi oldular ve o egoları çok yükseldi. Çok bilip çok konuşuyorlar ama kadına naif olmak kibar olmak yumuşak olmak yakışır. Bu dinimizde de böyledir.

Evet kadın çok bilebilir ama bildiğini konuşmak değildir doğru olan, kadına sessiz kalmanın daha çok yakıştığını düşünüyorum. Hakikaten öyle gelinler öyle kadınlar tanıyorum ki ben sinir oluyorum ki kocasının deli olması çok normal. Sen bana durup dururken vurabilir misin? Ölen mi suçlu öldüren mi ? Bir tahrik var yani ortada. Kadının en büyük silahı kinlenmek içine atmak ve tavırlarıyla belli etmektir ama erkek şiddete baş vurur çünkü yaratılışı böyle. Ama kadında ilk şiddeti çocuğuna uyguluyor. Kadında şiddete meyilli. Şiddete karşı olan kadının çocuğunu dövmemesi gerekir ki kadınların % 90'ı çocuğuna vuruyor.

Hem de mesela nasıl bir sebepten dolayı; çocuk yolda yürüyor ayağı taşa takılıyor yere düşüyor annesi bir tane de ona yapıştırıyor niye düştün diyerek. Kadının vurma sebebi bakın ne kadar basit.Erkekler neden vuruyor? Kadın car car car konuştuğu için, o yüzden ben böyle kadınların şiddeti hak ettiğini düşünüyorum.

İstisnalar dışında tabii psikolojik hasta olan veya sarhoş olup karısını haksız yere şiddete maruz bırakanlar da var ama bunlar çok nadir görülüyor." şeklinde yanıt verdi.

"ERKEĞİN ÖLDÜRMESİNİN SUÇU KADINLARDIR?"

Sibel Üresin, 'bir erkek neden eşini öldürecek kadar canileşir? şeklindeki kadın cinayetlerini gündeme getiren soruya ise şöyle yanıt veriyor:

Bu konuyla ilgili sözlerini bir adım daha ileri götüren Sibel Üresin, kadın cinayetleriyle ilgili olarak da, "Kesinlikle kadın çileden çıkarıyor yani ne yapsın adam" dedi.

 

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…