Erdoğan'dan 'Adalet' için yürüyen Kılıçdaroğlu'na hapis tehdidi!

17 Haziran 2017
Erdoğan'dan 'Adalet' için yürüyen Kılıçdaroğlu'na hapis tehdidi!

AKP'nin Genel Başkanı-Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü "hakkında konuştu.

AKP Genel Başkanı Erdoğan, 'Adalet Yürüyüşü'nün üçüncü günündeki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Yargı yarın sizi de bir yerlere davet ederse şaşırmayın" diyerek tehdit etti. Kılıçdaroğlu, yola "Bir bedel ödenecekse önce biz ödeyeceğiz" diyerek çıkmıştı.

Patron kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin genel kurulunda konuşan Erdoğan "Bu yolla hukuk elde etmeleri mümkün değil. Adalet pankartıyla dolaşmakla adalet gelmez. Türkiye'de adaletin adresi parlamentodur" dedi.

Demirel'in "Yollar yürümekle aşınmaz" şeklindeki sözünü hatırlatarak, "Bunlar yürüyerek aşındıracaklarını sanıyorlarsa mümkün değil" diyen Erdoğan, "Ortada bir vakıa var, o vakıa meşhur MİT TIR'larının 'FETÖ'cü yargı mensupları tarafından durdurularak dünyaya servis edilmesi ve bu işin içindeki kişinin rolünü bir başka meslektaşıyla paylaşması sebebiyle ülkede yaşanan durum vardır" dedi.

"Kusura bakmayın, öyle elde adalet pankartı taşımak adaleti getirmez" ifadelerini kullanan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu "Parlamentoda kürsüde adalet için ne diyeceksen de! Başında olduğun kurumda ne kadar adalet var? Kuvvetler ayrılığına bizler saygı duymazsak, sivil toplum kuruluşlarımız saygı duymazsa, o zaman biz bir yere varamayız. Bu konuda söylenecek bir şey varsa bunu söylersiniz ama baskı unsuru olma gayreti içine girerseniz unutmayın ki 138. madde sadece siyasetçiler için çalışmaz, A'dan Z'ye herkes için çalışır ve yargı yarın eğer sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın" sözleriyle tehdit etti.

Erdoğan, "Böyle bir Ramazan ayı içinde milleti sokağa dökmek suretiyle bu yürüyüşe başlamak doğru değil" dedi.


Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na hapis tehdidi! -video / abcgazetesi

ANALİZ

ANALİZTürkiye yol Ayrımında

Türkiye yol AyrımındaKritik bir eşikten geçiyoruz. Egemen güç, ya Türkiye’nin demokrasiye dönük iki yüzyıllık…